Polskie Radio Wrocław o pomyśle IKON BIZNESU

Poznaliśmy już skład kapituły Wrocławskich Ikon Biznesu. To członkowie tego gremium zdecydują, które firmy ze stolicy Dolnego Śląska zasługują na tytuł Ikon Biznesu.

W skład kapituły wchodzą osoby powszechnie we Wrocławiu znane:

  • Waldemar Siemiński (prezes Wrocławskiej Izby Gospodarczej, pomysłodawca projektu),
  • Rafał Dutkiewicz (prezydent Wrocławia),
  • Bogdan Zdrojewski (były prezydent, europoseł),
  • profesor Bogusław Fiedor (Uniwersytet Ekonomiczny),
  • Tomasz Duda (prezes Radia Wrocław)
  • Arkadiusz Franas (redaktor naczelny Gazety Wrocławskiej),
  • Ewa Wolniewicz (szefowa TVP Wrocław).

O co chodzi w projekcie Ikony Biznesu? Waldemar Siemiński chce uhonorować tych przedsiębiorców, którzy rozpoczęli swoją działalność w czasach transformacji i byli na tyle sprawnymi biznesmenami, że nadal prowadzą swoje firmy. Ci, którzy zostaną wybrani przez kapitułę zostaną przedstawieni w unikatowej księdze. W ten sposób zostaną uhonorowani ludzie, którzy tworzyli Wrocław, z którego jesteśmy tacy dumni.

– Jednym z najważniejszych, jeżeli nie najważniejszym, elementem sukcesu polskiej gospodarki jest bez wątpienia sukces naszych przedsiębiorców. To środowisko, które najszybciej przystosowało się do nowej rzeczywistości. Kreatywne i elastyczne. Z tego sukcesu korzystamy dziś wszyscy, a Wrocław jest tego znakomitym przykładem – mówi prezydent Rafał Dutkiewicz, który jest również honorowym patronem przedsięwzięcia.

Na stronie www.wig.wroc.pl znajdą Państwo odpowiedni formularz, poprzez którego można zgłaszać swoje propozycje przedsiębiorstw. Tam też znajdują się kryteria, które dane firmy powinny spełnić.

Uroczyste wręczenie księgi Ikony Biznesu zaplanowano na wrzesień.

Link do oryginalnego tekstu:

http://www.prw.pl/articles/view/41187/Ikony-Biznesu-Znamy-sklad-kapituly

SHARE IT:

Comments are closed.