Wrocław

Wrocław

Wrocław to tętniące życiem, historyczne miasto stojące na czele zmian w Nowej Europie. To także silny ośrodek akademicki z 22 instytucjami szkolnictwa wyższego i ponad 140 000 studentów. Wrocław to także dynamiczne centrum biznesowe z ekonomią ściśle nastawioną na nowoczesne technologie oraz innowacyjność. Historia miasta stanowi swoisty miszmasz wpływów, które najlepiej oddają zróżnicowanie wpływów kulturalnych w miejscu, które na przestrzeni lat znajdowało się pod panowaniem Czech, Niemiec, Prus, Austrii i oczywiście Polski. Dzięki swej historii miasto Wrocław stało się otwartym, kreatywnym centrum dla międzynarodowego biznesu oraz przedsięwzięć kulturalnych, w którym międzynarodowe korporacje czerpią korzyści z młodego, wykształconego społeczeństwa.

100

Zgodnie z danymi Association of Business Service Leaders in Poland to właśnie Wrocław jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się miastem w sektorze usług biznesowych w latach 2008 – 2010. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, iż to Wrocław może się poszczycić największą liczbą inwestycji outsourcingowych w naszym kraju.

10

Jesteśmy także jednym z najszybciej rozwijających się centrów kulturalnych na mapie Polski i Europy, o czym doskonale może świadczyć fakt, iż Wrocław został wybrany Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku, co z pewnością przyciągnie do naszego miasta niezliczony wachlarz wydarzeń kulturalnych.

35%

Powierzchnia:

Wrocław
Aglomeracja Wrocławska
Dolny Śląsk

126 000

Ludność:

Wrocław
Aglomeracja Wrocławska
Dolny Śląsk
Copyright 2015 WIG | Wszelkie prawa zastrzeżone